Ozeleňte si byt mechovými stěnami

Praktický užitek, elegantní vzhled a skvělá schopnost oživit každý prostor. Nejen to jsou pozitiva tzn. mechových stěn, se kterými dáte zelenou krásnějšímu a živějšímu domovu, a to doslova.

Navzdory více plusům u nás mechové stěny moc rozšířené nejsou, alespoň zatím. Důvodů je hned několik. Pro někoho jsou příliš extravagantní, jiní na ně nemají uzpůsobený byt, další zase nedají dopustit na klasické bílé stěny. A najde se i mnoho těch, kteří o možnosti ozelenit si být takovým netradičním doplňkem ještě vůbec neslyšeli.

Kus živé přírody přímo doma
Výrobci mechových stěn nepřicházejí s prvním interiérovým doplňkem, který sází na živou zeleň v bytě. Už nějakou dobu se v domácnostech vyskytují např. vertikální stěny. Ty ale vyžadují pravidelnou údržbu a vyšší poptávce po nich nepomáhá ani jejich cena. Ta sice není nízká ani u mechových stěn, ale výsledkem takové investice bude kousek přírody přímo doma, a to v různých dekorativních formách s vyváženým designem (od malých kopečků až po rovné mechové plochy) a obrovským praktickým užitkem.

Praktický užitek mechové stěny:

  • produkuje kyslík pro celý interiér
  • vylepšuje optický dojem prostoru
  • rozjasní pokoje s nedostatkem světla
  • působí také jako protihluková bariéra
  • díky zelené barvě zklidňuje mysl

Péče o stěny je minimální
Praktické plusy by v případném srovnání mechové a vertikální stěny nemluvily ve prospěch žádné z nich. Obě totiž disponují všemi z výše uvedených benefitů. Při zohledňování náročnosti péče o ně jsou však na tom o něco lépe právě mechové stěny. Kromě toho, že si není třeba dělat starosti s pravidelným stříháním či hnojením, mech si umí udržet potřebnou vlhkost, takže výhodou jsou téměř nulové nároky na zavlažování.

Mechové stěny i ve formě obrazů
Komu se nelíbí klasické mechové stěny, může vsadit na speciální mechové obrazy. Ty se navrhují na způsob běžných obrazů, ale místo malby nebo fotografie se obrázek vytvoří pomocí motivů z vytvarovaného mechu. Vedle sériově vyráběných obrazů tohoto typu lze v některých firmách využít i návrhů na míru. U nich lze vsadit i na originální provedení obrazů, například v podobě zrcadel či neobvyklých geometrických útvarů.

Zelená je momentálně v módě v designu iv architektuře, takže takovou mechovou stěnou nic nezkazíte, právě naopak. Stále více populární trend se postará o zdravější a živější atmosféru, díky čemuž se budete cítit doma mnohem pohodlněji. Zbývá jen najít kvalitního prodejce a dopasovat zeď ke zbytku domácnosti.

- Reklama -pr článek

Latest articles

Další články autora

- Reklama -časopis